Ile razy wychodzić z psem na spacer?

Dla każdego psa spacer ze swoim właścicielem to spełnienie marzeń. Dla ludzi zaś także przyjemna i zdrowa forma aktywności fizycznej. Jaka powinna być jednak optymalna częstotliwość oraz długość spacerów ze swoim czworonogiem?

Jaka jest optymalna ilość spacerów dziennie?

Ze szczeniakami powinno wychodzić się na dwór praktycznie cały czas. W przypadku dorosłych psów zaleca się, aby na spacer wychodzić co najmniej trzy razy dziennie. Niestety w dzisiejszym świecie mało kto, ma czas, aby każdego dnia kilkukrotnie wyprowadzać swojego pupila na spacer. Można więc przyjąć, że należy wykorzystywać ku temu każdą możliwą okazję.

Harmonogram spacerów powinno się także ustalać z uwzględnieniem aktywności pozostałego typu, takich jak sen, posiłki, czy też odpoczynek. Innymi słowy, przed każdym wyjściem na spacer pies powinien być wypoczęty, najedzony i pełen energii.

Jak długi powinien być spacer?

Optymalna długość spaceru zależy od wielu czynników, w tym wieku i stylu życia danego psa. Warto tu także zwracać uwagę na porę dnia. Na ogół zaleca się, aby najdłuższy był pierwszy, poranny spacer. Wtedy to pies ma najwięcej energii i ochoty na zabawę. Ostatni spacer powinien być zaś znacznie krótszy i być prowadzony w spokojnym tempie.

Dodaj komentarz