Jakie korzyści przynosi życie z psem?

Pies potrafi zmienić całe życie na lepsze i nie są to wcale puste słowa. Liczne badania naukowe udowadniają bowiem, że posiadanie czworonoga przynosi szereg korzyści.

Czy posiadacze psów są szczęśliwsi?

Analizy wskazują, że posiadacze psów są szczęśliwsi i lepiej radzą sobie ze stresem. Wielu ludzi wskazuje na to, że czują się bardziej zrelaksowani w sytuacji, gdy blisko nich znajduje się ich pupil. Psychologowie uważają zaś na to, że posiadanie psa może pomóc w walce z chorobami psychicznymi, takimi jak depresja.

Inne badania wskazują, że osoby mające psy mają większą ilość znajomych. Z pewnością codzienne spacery ze swoim pupilem ułatwiają nawiązywanie nowych kontaktów, a czasem mogą pomóc nawet i w znalezieniu prawdziwych przyjaciół. Spacery z psami to także forma aktywności fizycznej, która jest wykonywana bardzo regularnie. To zaś wywiera doskonały wpływ na zdrowie fizyczne oraz pomaga zachować dobrą kondycję. Posiadacze psa często mają także niższe ciśnienie krwi, a ryzyko poważnych chorób serca, np. zawałów jest u nich znacznie niższe.

Część badań sugeruje także, że pies w domu przyczynia się prawidłowego rozwoju dzieci. Mają być one bardziej odporne na niektóre schorzenia. Z pewnością też zabawa z czworonogiem dostarcza im mnóstwo radości.

Dodaj komentarz