Czego można nauczyć się od psa?

Życie z psem nie zawsze jest proste, ale ten czworonóg potrafi z nawiązką odwdzięczyć się za wysiłek włożony w jego opiekę od wychowania. Od psa można także nauczyć się kilku ważnych rzeczy.

Carpe diem

Ludzie mają tendencje do rozpamiętywania przeszłości albo do planowania przyszłości. Rzadko kto, tak naprawdę cieszy się chwilą obecną. Posiadanie psa może jednak w tym bardzo pomóc. Wystarczy spojrzeć na to, jak czworonóg cieszy się z okazji każdego spaceru, by samemu zarazić się pozytywną energią dotyczącą chwili, która właśnie trwa.

Pies rozwija u ludzi szereg kompetencji

Opieka nad psem poniekąd przypomina opiekę nad dzieckiem. Mając swojego czworonoga, człowiek staje się bardziej odpowiedzialny, a przy tym czerpie radość z dzielenia się. Psu trzeba przecież podarować własny kąt, czy też miskę z jedzeniem.

Mając psa, można poprawić także umiejętność planowania i zarządzania swoim czasem. W końcu trzeba rozplanować obowiązki, takie jak wyjścia na spacery w plan dnia. Pies może także podnieść pewność siebie u człowieka. Kocha on bowiem swojego właściciela niezależnie od jego wszystkich wad i niedociągnięć. Nie przeszkadza mu też małe mieszkanie, czy to, że jego właściciel nie jest tzw. człowiekiem sukcesu.

Dodaj komentarz